O nakladatelství

Malé rodinné nakladatelství Ilusie publishing jsme založili roku 2019, abychom mohli vydat sérii románů autorky Milady Střítezské, která nakladatelství taky vede. První díl Harfeníci severu jsme vydali po dvou měsících intenzivní práce a zjišťovali na něm, co všechno takové vydání knížky obnáší. Kromě práce na knížce samotné bylo třeba zajistit distribuci, věnovat se marketingu nebo organizovat křest knihy. Od doby vydání jsme se toho naučili opravdu hodně, a tak je každý díl ještě lepší než ten předešlý. Doufáme, že se nám tuto vzestupnou tendenci podaří udržet.

 

O Ilusii

Ilusie jako fiktivní svět a dějiště nejrůznějších příběhů existovala už na začátku devadesátých let. Na knižní vydání si tedy počkala dlouho. Mezi lety 2014–2018 vzniklo osm svazků o fiktivní severské zemi pojmenované Alateya. Za inspiraci autorce posloužila finská mytologie a historie. Ve všech dílech tak najdeme odkazy na finský národní epos Kalevalu nebo na důležité milníky finských dějin.

foto: Iveta Krčmářová

Milada Střítezská

Autorka světa Ilusie

Spisovatelka, nakladatelka a hudební publicistka

Narodila se a žije v Praze. Po studiu na různých školách vystřídala pestrou paletu zaměstnání. Živila se jako tisková mluvčí, uklízečka, koordinátorka dobrovolníků, vedoucí antikvariátu, knihkupec, osobní sekretářka i autorka restaurátorských průzkumů památek. Pro webový portál Obscuro píše články a hudební recenze.

Během let 2014–2018 vytvořila osmidílnou ságu Ilusie, rozsáhlý román s fantaskními prvky, inspirovaný finskou historií a mytologií.