Máme to doma!

Tak jsem se dneska probudila do nevlídného listopadového dne s náladou pod psa a začala hned řešit problémy. Ano, peklo jménem PPL mě trápí už nějakou dobu. Ale potom se všechno zlomilo. U dveří mi zazvonil řidič z tiskárny, že nám vezou mimino z porodnice. Ten kouzelník dokázal zaparkovat v naší naprosto šílené ulici a já napjala svaly. Vynášeli jsme knihy a štosovali je v baráku. Jednu na druhou, vysoké sloupce, červenající se až do mých pomyslných nebes.

Náš grafik, Marek došel, aby pomohl a tak jsme pěkně vybíhali schody do druhého patra s taškami plnými knih. V pracovně máme jako po výbuchu, všude jsou knihy. Všude… ale je to paráda. Když vybalíte tu první a prolistujete ji. Sednete si s kávou na židli a vdechnete vůni čerstvého tisku.

Parádní pocit. Vděk, radost, euforie, chuť na pivo, možná i nějaké to dojetí. Dokázali jsme to. V jednom roce jsme vydali první dva díly. Ten první byl spíš pokus, vrhnutí se do vody, ale Dědicové Tuonely jsou vážný počin, je to díl, který něco láme a přehazuje výhybku. Ilusie se díky druhému dílu dostává na jinou cestu. Nevím, jestli to bude cesta úspěšná. To si mohu jen přát, ale zatím vydechnu. Půl roku šílené práce je za námi a za pár měsíců se vrhneme na přípravu třetího dílu, který už přetvářím v návaznosti na Dědice.

Je to pokus. Chůze naslepo. Krok, který vyžaduje odvahu. Ale kdybych ho neudělala, navždycky bych si to vyčítala.

https://www.kosmas.cz/knihy/269168/ilusie-dedicove-tuonely/

 

Přidat komentář